شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - 
1 2
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم بزرگداشت روز پزشك در بيمارستان كودكان مفيد

 

مراسم روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک در تاریخ چهارم شهریور 97 روز یکشنبه در سالن آمفی تاتر بیمارستان کودکان مفید برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور جمعی از اساتید مرکز و دانشجویان پزشکی بعد از مورنینگ ریپورت در سالن آمفی تاتر برگزار گردید دکتر غفرانی ، دکتر ایمان زاده ، دکتر ارزانیان و دکتر خانبابایی برای حضار سخنرانی کردند.

در ابتدا خانم دکتر فرهمندی که مجری این مراسم بودند از دکتر غفرانی دعوت کردند که برای حضار سخنرانی کنند.

 دکتر غفرانی ابتدا روز پزشک را خدمت تمامی پزشکان مرکز کودکان مفید تبریک گفته و بعد در سخنرانی خود فرمودند:پزشک باید احساس مسئولیت و تقوا داشته باشد و در تقوا باید دو نکته رعایت شود اول خیرخواهی برای بیمار و تمام توان برای بهبود بیماری بیمار داشته باشیم و دوم پاکدامنی است.پزشک باید عفت جنسی و پاکدامنی داشته باشد و نکته دیگر تشخیص درست بیماری است اگر بیماری را تشخیص نمی دهید شروع به درمان نکنید.

 خواهشاً تا می توانید تحمل داشته باشید و با بیمار مدارا کنید.حافظ اسرار باشید واسرار بیمار را فاش نکنید چون این اسرار امانت نزد شماست.بیمار را امیدوار کنید و به او امید دهید و هیچ وقت امید کسی راقطع نکنید.

در ادامه دکتر ارزانیان به روی سن آمده و فرمودند: با سلام خدمت همه دوستان و استادان گرامی من یک نصیحت دارم برای جوانان: من با وجود این همه سال که از طبابتم می گذرد ولی در تمامی مورنینگ ریپورتهای بیمارستان شرکت میکنم و برایم حضور در این جلسات لذت بخش است و از شما میخواهم که در همه این جلسات شرکت کنید و مطالب جدید را یاد بگیرید و در آینده به کار گیرید و به یاد داشته باشید بیشتر مطالب در این جلسات به شما آموخته می شود.

در ادامه دکتر خانبابایی معاونت آموزشی مرکز از اساتید پیشکسوت بسیار تشکر کردند و گفتند باعث افتخار است که در بیمارستانی کار می کنیم که این عزیزان در اینجا طبابت می کنند. اعتقاد من این است که این روپوش سفیدی که ما می پوشیم باعث می شود که هر کاری رو انجام ندهیم و شبانه روز به فکر درمان بیماران باشیم. دکتر خانبابایی همچنین جمله ای از ناپلئون گفتند که در همه حال به فکر مهربانی به مردمان باشیم.

در پایان دکتر ایمان زاده ریاست بیمارستان بر روی سن آمدند و برای حضار سخنرانی کردند.

دکتر ایمان زاده گفت:.چند نکته با پزشکان جوان دارم اولاً اینجا مثل مراکز دیگر، مرکز آموزشی و درمانی میباشد، شما چه با حرف زدن و چه نگاه بر موبایل و چه با آموزش در بخشها و استفاده از اساتید وقت شما سپری می شود ولی در انتها آن کسانی موفق هستند که وقت بیشتری برای آموزش می گذارند و از تجارب اساتید استفاده می کنند.دوم اخلاق حرفه ای باید داشته باشید و به همکاران احترام بگذارید و نباید حرمت همکار خود را بشکنید و به تشخیص پزشکان دیگر بی احترامی نکنید، رعایت اخلاقی و مادی بیماران را داشته باشید و به مشکلات آنها توجه کنید. جوانهای ما باید از علم و دانش و تجربه پیشکسوتان استفاده کنند شما باید وطن پرست باشید و به مردم کشور خود خدمت کنید.

 در ادامه دکتر ایمان زاده این روز را به تمامی پزشکان تبریک گفتند و از همه همکاران تشکر کردند.

در پایان به تعدادی از پزشکان بیمارستان با دادن شاخه گل و هدایایی تقدیر و تشکر شد.


١٧:٠٢ - يکشنبه ٤ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٦٦٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٦٦٣خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کودکان مفید
آدرس : تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، نرسیده به میرداماد، بیمارستان کودکان مفید

تلفن : 22227021 021 الی 9
ایمیل: info-mch@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.